Slovensko-nemška gospodarska zbornica je letošnjo nagrado nemškega gospodarstva podelila Hidrii. V Hidrii je namreč prepoznala podjetje, ki se najbolj odlikuje na področju zelene preobrazbe industrije. Hidria, ki je nagrado nemškega gospodarstva za zeleno preobrazbo prejela na današnji slovesnosti v Ljubljani, s svojim delovanjem in celotno dobavno verigo stremi k ničelnim negativnim vplivom na okolje. Prizadevamo si za ustvarjanje visoke kakovosti življenja zaposlenih in širših skupnosti, v katerih delujemo.

»Hidria posluje v skladu z mednarodnimi okoljskimi standardi. S trajnostno naravnanimi tehnologijami in trajnostnimi materiali ustvarjamo inovativne rešitve za avtomobilske in industrijske tehnologije. Vlagamo v razvoj zaposlenih, ustvarjamo zdravo in vključujoče delovno okolje, spodbujamo napredovanja in nagrajevanja. Veliko pozornost namenjamo zdravim in varnim delovnim pogojem. Stalno vlagamo tudi v razvoj lokalnih skupnosti, v katerih delujemo,« je ob prejemu nagrade povedal Bojan Gantar, glavni direktor Hidrie. Boštjan Tušar, direktor informacijskih tehnologij in trajnostnega razvoja v Hidrii, dodaja: »Veseli nas, da je Slovensko-nemška gospodarska zbornica prepoznala iskreno zavezanost Hidrie trajnostnemu razvoju. V Hidrii smo v trajnostni strategiji določili zelo konkretne cilje na področjih varovanja okolja, varstva pri delu, promocije zdravja, trajnostne nabave, energetske učinkovitosti in družbene odgovornosti.«

»Uspešna sodobna podjetja si prizadevajo strateško uskladiti vizijo s trajnostnimi cilji, s čimer želijo zagotoviti, da njihov trenutni poslovni uspeh ne bo ogrozil potreb prihodnjih generacij. Prizadevanja želimo nagraditi, zato smo določili ustrezna merila za podelitev Nagrade nemškega gospodarstva,« so zapisali pri Slovensko-nemški gospodarski zbornici. Podjetja, med katerimi se je na najvišje mesto uvrstila Hidria, so ocenili glede na jasnost vizije zelenega prehoda, njeno vključenost v strategijo podjetja, opredeljevanja konkretnih in merljivih ciljev ter pričakovan pozitivni vpliv na okolje in družbo. Poleg tega sta imela ključen pomen za komisijo dejavna vloga podjetja pri spodbujanju zelenega prehoda v lastni panogi in predajanje najboljših praks.

Opis naslovne fotografije: Bojan Gantar s sodelavcema Hidrie, odgovornima za področje trajnostnega razvoja, Boštjanom Tušarjem in Natašo Gabršček

Foto: Nemško-slovenska gospodarska zbornica