Tretja skladba letošnjega cikla Thomas March Collective je nastala kot prvenec zanimivega glasbeno vizualnega sodelovanja - z željo ujeti razpoloženje časa, ki ga živimo, ter ga preliti v poetiziran glasbeni videogram. Epidemija je dodobra pretresla slovensko glasbeno sceno, po drugi strani pa izkristalizirala poti, ki nakazujejo svež veter popularne glasbe v tem letu. Ena od njih je tudi "V noč", avtorjev Belart & Thomas March Collective.

Ustvarjalci so izhajali iz umetniške premise, da je naše trenutno življenje kot v polsnu. Bivanje je razpotegnjeno v času, kjer je bližina enaka razdalji, trenutki pa kot natrgane slike preteklosti. Obrazi ljudi so zato med seboj enaki, vsi željni ljubezni. Živijo drug ob drugem, a drug v drugem. Kot bi bili sami sebi dvojina. Hrepenenje je konstanta, ravna črta občutja. Svetloba, ki se v polsnu lomi, ovija njihove obraze in telesa z mehkimi sencami. V polsnu tudi ni prostora. So samo spomini in okrogle oči, ki s pogledom iščejo robove lastnega sveta. V noč.

Saša Tabaković, slovenski gledališki in filmski igralec, glasbenim vodam ni tuj. Že več kot petnajst let se posveča glasbenemu izročilu narodov Balkana, od bošnjaškega sevdaha, romskih napevov do panonskih melodij, ki jih je lansko leto povezal v zgoščenko z naslovom ”Pesmi z drugega brega”. Ravno tako redno sodeluje s priznanimi ustvarjalci na področju slovenske ljudske glasbe, jazza in avtorskih stvaritev za gledališče. Tokrat se javnosti prvič predstavlja pod umetniškim imenom Belart, na povabilo Tomaža Mariča, da bi skupaj v že znanem studiu “hemingvejka”, ki pravzaprav postaja jedro navdiha glasbenih sodelovanj, ustvarila balado, ki bi na primeren način odražala osamljenosti in ljubezni današnjega časa.

Tomaž Marič, Thomas March, je gonilna sila kolektivov. Ti nastajajo glede na sodelujoče glasbenike in imajo vsakič različno ime, odvisno od tematike projekta ali spremljajočega dogajanja: "The Boy Collective" je ime dobil, ko se je Tomažu rodil sin. "Lost n Found Collective" je nastal, ko je virus zakriptiral glavni računalnik, izgubljene posnetke pa so napaberkovali iz različnih varnostnih kopij, studijskih računalnikov in od prijateljev, ki jim je pred tem poslal neobdelane verzije projekta. Še najbolj očitna sta "The Snail Collective" za projekt "Burning", kjer v glavni vlogi nastopa polž in pa "Je T'aime Collective" za ljubezensko pesem ženi. Obe skladbi lanskega cikla Thomas March Collective, ljubezenski pesmi "Moje napake" in "Kam da dam", sta bili - vsaka zase - izglasovani za popevko tedna na Valu 202, ter hkrati med Top 5 predvajanimi skladbami in med naj izborom urednikov Vala 202.

Jure Matoz se je specializiral za kreativno reševanje zvočnih in vizualnih problemov. Producira in ozvočuje različne glasbene projekte, festivale in športne prireditve. V glasbenih studiih in na terenu sodeluje z mnogimi glasbeniki, trenutno najbolj tesno s Thomas March Collective in vokalno skupino Jazzva, ki je na zborovski Evroviziji leta 2019 osvojila tretje mesto. Konceptualno in barvno urejuje videospote ter fotografira koncerte in portrete. Prispeval je k aranžmaju in končni zvočni podobi projekta.

Irena Gatej je na filmski šoli v Zlínu na Češkem diplomirala režijo, od leta 2008 pa deluje na filmu kot tajnica režije, asistentka režije ali režiserka. Do sedaj je sodelovala pri 42 celovečernih, kratkih, dokumentarnih filmih ali nadaljevankah slovenske ali mednarodne produkcije. Vse bolj se posveča tudi lastnim filmskim projektom in je tik pred diplomo na Akademiji umetnosti v Novi Gorici. Za svoj kratki film "Vožnja - pesem za očeta" je prejela mednarodno nagrado festivala cinEdays v Skopju.